Działamy na rynku od 1996 roku.

Budownictwo przemysłowe

Oferujemy kompleksowe usługi związane ze sprzedażą hal i jednokondygnacyjnych obiektów przemysłowych – dostarczaniem podzespołów, ich montażem oraz całościowym wykonawstwem.

W budownictwie przemysłowym wykorzystujemy stal ze względu na jej niską wagę i szybkość montażu. Stalowe konstrukcje hal są lekkie, a same hale – niezwykle przestrzenne.

Działamy na terenie
północno-wschodniej Polski

Małgorzata Kowalczyk
malgorzata.kowalczyk@szczuka.pl

887 212 122

Poznaj nasz zespół specjalistów
dla klientów opracowujemy rozwiązania, które przyśpieszą proces budowy, zmniejszają ryzyko związane z realizacją projektu oraz podnoszą bezpieczeństwo i wydajność prac
jesteśmy odpowiedzialnym partnerem, który szybko, wydajnie i bezpiecznie prowadzi prace budowlane

Sprzęt

Posiadamy bogaty park maszynowy, dzięki czemu jesteśmy– uniezależnieni od firm zewnętrznych – unikamy zbędnych przestojów w pracy spowodowanych oczekiwaniem na usługi w tym zakresie.

Dodatkowo istnieję możliwość krótkoterminowego wynajmu maszyn budowlanych wraz z operatorem, dzięki czemu praca jest efektywna a przede wszystkim bezpieczna,

Konstrukcja główna:

Konstrukcja główna składa się z elementów strukturalnych, które przenoszą obciążenia na fundamenty. Ramy główne składają się ze spawanych elementów konstrukcyjnych obejmujących zastrzały, śruby połączeniowe i kotwy fundamentowe. W większości przypadków słupy ram głównych są połączone z fundamentem przegubowo. W szczególnych przypadkach stosuje się połączenie sztywne.

Konstrukcja drugorzędowa:

Konstrukcja drugorzędowa składa się z elementów służących do mocowania poszycia dachu i ścian oraz przeniesienia obciążenia na konstrukcję główną:

  • płatwie dachowe,
  • rygle ścienne,
  • obramowania otworów

Płatwie i rygle są wykonane z zimno giętych ocynkowanych profili Z. Połączenia wykonane są za pomocą ocynkowanych śrub.

Obramowania otworów wykonane są jako profile zimno gięte L, C, U lub Z produkowane z ocynkowanej blachy stalowej.

Obudowa ścienna hal stalowych może być wykonana w tradycyjnym systemie jako mur, lub po dodatkowym oryglowaniu ścian z zastosowaniem blach (obiekty „zimne”) lub płyt warstwowych (obiekty „ciepłe”).

Sztywne układy ościeży wykonane z kształtowników zimno giętych pod zabudowę wrót umożliwiają zastosowanie drzwi segmentowych. Umiejscowienie drzwi, okien i bram można swobodnie zmieniać.

Obudowa dachowa wykonana jest z zimnogiętych, ocynkowanych profili zetowych. Lekka, sztywna konstrukcja więźby jest odpowiednia do zastosowania pokryć dachowych z blach i płyt warstwowych.

Zastosowanie naświetli kalenicowych i połaciowych rozświetla hale w środku bez znacznych strat izolacyjności, jest szczelne i estetyczne.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe w stylu rustykalnym

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe w stylu rustykalnym

Spawana konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo, płyta izolacyjna poliuretanowa 6cm zapewnia odpowiednią izolację. Do tego wygląd drzwi powoduje nasz produkt bezkonkurencyjnym. Przeznaczenie: Budynek wielorodzinny

dowiedz się więcej
Drzwi  stalowe

Drzwi stalowe

Drzwi zewnętrzne o mocnej konstrukcji stalowej. Wypełnione z płytą warstwową o grubości 4cm. Wytrzymałe oraz ciepłe. Przeznaczenie: budynek inwentarski.

dowiedz się więcej
Kojce dla cieląt.

Kojce dla cieląt.

Dzięki zabudowanym ściankom cielaki nie mają możliwości kontaktu fizycznego. Podłoga wykonana jest z plastiku dzięki czemu unikamy nieprzyjemnych zapachów które wnikają w powierzchnie, oraz utrudniamy rozmnażanie się bakterii.

dowiedz się więcej
Biurko w stylu loft

Biurko w stylu loft

Biurko utrzymane w surowej stylistyce, idealnie pasuje do biur utrzymanych w stylu industrialnym. Wykonane ze stali oraz starego drewna.

dowiedz się więcej
Drabina paszowa skośna

Drabina paszowa skośna

Ułożenie słupków pod kątem powoduje szereg plusów przy stole paszowym m.in. oszczędność paszy, eliminacja agresywnego zachowania.

dowiedz się więcej