Hale udojowe

JESTEŚMY EKSPERTAMI W BUDOWNICTWIE ROLNICZYM OD PONAD 25 LAT.

Budowa hali udojowej wymaga planowania uwzgledniającego obecne oraz przyszłe realia hodowli zwierząt. 

Nasza Oferta

HALE UDOJOWE SZCZUKA – PROJEKTUJĄC, MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI.

Projektujemy, budujemy, wyposażamy, serwisujemy.

Jak kształtują się ceny dojarni? Różnica może być bardzo duża, gdyż zależy od wybranych urządzeń, poziomu automatyki oraz wyposażenia dodatkowego.
Warto uwzględnić w tej inwestycji plany rozwojowe gospodarstwa oraz dobór wyposażenia, które mu sprosta lub pozwoli na elastyczną rozbudowę potencjału czy powiększenia stada.


Budownictwo rolnicze

HALA UDOJOWA TYPU RYBIA OŚĆ

Efektywne, komfortowe i bezpieczne rozwiązanie.

Liczne opcje wyposażenia umożliwiają optymalny dobór dojarni do każdego typu  stada. Można ją wyposażyć w podstawowe urządzenia, uzupełniane w przyszłości, w miarę rozwoju gospodarstwa.

Charakteryzuje się ustawieniem krów pod kątem co umożliwia wykonanie  dojarni w mniejszej przestrzeni. Aparaty udojowe zakłada się od tyłu, co jest korzystne dla bezpieczeństwa pracy.

Przesuniecie bariery tylnej utrzymuje krowy w optymalnej pozycji, oraz zwiększa higienę w opcji z osłonami gnojowymi bariery tylnej. Wygrodzenia występują w wersji z osłoną.

Opcje bramkowe

Bramka wejściowa wzmocniona, otwierana podciśnieniem, jest zalecana dla większych stad i większych dojarni.

Podciśnieniowe otwieranie bramki wyjściowej. Otwieranie i zamykanie bramek z każdego stanowiska za pomocą przesuwnych prętów ze stali nierdzewnej pod krawędzią.


Budownictwo rolnicze

HALA UDOJOWA TYPU BOK W BOK

Efektywność, bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki dla krów podczas dojenia.

Ten typ to najbardziej wydajny system doju spośród dojarni statycznych. Jego cechą charakterystyczną jest prostopadłe ustawienie krów do kanału dojarza, przez co uzyskuje się krótki dystans pomiędzy krowami -711mm, co podnosi wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy.

Możliwe są konfiguracje jednostronne i dwustronne, z kanałem zamkniętym i otwartym, z bezpośrednim dostępem do dojarni bez przechodzenia przez schody.

Bramki sekwencyjne oddzielające krowy dają pewność zajmowania właściwych stanowisk na stronie dojarni.

Bramka ciśnieniowa delikatnie ustawia ostatnią krowę na właściwej pozycji do doju. Główną zaletą ciśnieniowej indeksacji jest doskonała ekspozycja wymion.

Po zakończonym doju krowy szybko  opuszczają dojarnie, co jest jedną z cech decydujących o jej dużej przepustowości.

Hala tego typu posiada bogate rozwiązania opcjonalne.

Budownictwo rolnicze

HALA UDOJOWA KARUZELA

Ze względu na najwyższą wydajność doju przeznaczona jest do dużych stad bydła mlecznego.

Krowy ustawione są na obrotowej platformie z cyklem obrotu dostosowanym do czasu doju krów oraz szybkości wchodzenia i wychodzenia krów z hali.

Układ stanowisk w dojarni karuzelowej może występować praktycznie we wszystkich dostępnych konfiguracjach: rybia ość, tandem czy bok w bok.

Dój krów, w zależności od zastosowanej technologii, można wykonywać wewnątrz lub na zewnątrz platformy.

Na korzyść tego typu dojarni przemawiają najwyższa przepustowość, a także komfort dojarza, który obsługując zwierzęta podczas doju pozostaje cały czas w tym samym miejscu.

Wadą jednak jest relatywnie wysoki koszt zakupu i dalsza eksploatacja.